Atrakcje dla dzieci w Krynicy-Zdrój

W centrum Krynica noclegi wzniesiony jest pomnik Adama Mickiewicza, obok którego podczas wakacji zabawiają tu dzieci klauni puszczający potężne bańki mydlane, a zimą artyści tworzą rzeźby lodowe.

Z drugiej strony rzeki Kryniczanki zobaczyć można najstarszą zabytkową zabudowę uzdrowiska. Na jej końcu swoją siedzibę ma Muzeum Nikifora. Krynica pokoje gościnne

Centralną część Deptaku zajmuje Muszla Koncertowa, gdzie w lecie wygrywa piękne operetki Orkiestra Zdrojowa oraz Pijalnia Główna, gdzie można zakosztować leczniczych wód mineralnych. Sala koncertowa, która znajduje się wewnątrz, gości wielu wykonawców oraz grupy teatralne. W sezonie letnim występy na scenie muzycznej obok Pijalni urozmaicają czas na krynickim deptaku. Nowo wybudowaną atrakcje stanowi znajdująca się tuż obok fontanna multimedialna. Za rzeką w stylowych butikach można kupić różne pamiątki, a następnie udać się do informacji turystycznej po aktualny kalendarz imprez wraz z mapką Krynica pensjonaty.

Następnie w centrum miasta można odwiedzić Pasaż Handlowy, a w nim na drugim piętrze „Mały Robinson” – nowoczesna sala zabaw dla najmłodszych.
Kierując się dalej w stronę posterunku policji dojdziemy do Mini Golf Parku. Tu na osiemnasto dołkowym polu można poczuć atmosferę rozgrywek golfowych. Na miejscu znajduje się kawiarenka oraz plac zabaw dla najmłodszych.

W dolinie Czarnego Potoku powstał niedawno Park Sportowy. Mamy tutaj: boisko do piłki nożnej, siatkowej, korty tenisowe, skatepark, alejki spacerowe, rowerowe oraz plac zabaw. Krynica wille

W lesie stworzono wspaniałą atrakcję, jaką jest Krynicki Park Linowy oraz Leśna Arena Paintbalowa. To doskonała rozrywka z adrenaliną, od trzeciego roku życia. Liczne trasy, skok wahadłowy, ścianka wspinaczkowa, trampolina zapewnią odpowiednie wrażenia w każdym wieku. Krynica ośrodki wypoczynkowe

U schyłu doliny znaleźć można największą atrakcję Krynicy-Zdroju – Jaworzynę wraz z najdłuższą kolejką gondolową w Polsce. Można na górę wyjść drogą gospodarczą spod dolnej stacji kolejki (cztery km – półtora godziny) lub wyjechać 6-osobową gondolką w siedem minut. Ze szczytu rozpościera się wspaniała panorama Beskidów oraz przy bezchmurnej pogodzie (zwłaszcza z rana) panorama Tatr Słowackich. Jako drogę powrotną można wybrać ścieżkę edukacyjną z kilkunastoma tablicami po drodze, informującymi o tutejszej florze i faunie. Ze szczytu można udać się z dziećmi na spacer do schroniska Bacówka nad Wierchomlą (1,5h), a później zejść do doliny Szczawnika (1,5h), skąd do Krynicy kursują busy.