Atrakcje turystyczne Muszyny

Uzdrowisko Muszyna oferuje turystom i kuracjuszom możliwość pobytu w nowoczesnych sanatoriach, zakładach przyrodoleczniczych, pensjonatach, domach wypoczynkowych, pensjonatach i agroturystyce. Niezwykłą atrakcją Muszyny  jest możliwość bezpłatnego korzystania z ogólnodostępnych pijalni wód mineralnych, jak również z sezonowych punktów czerpania zdrowotnych muszyńskich wód mineralnych.

Nieopodal  centrum miasta Muszyna znajduje się piękny rezerwat lipowy „Obrożyska” o powierzchni 100,38 ha, założony w 1957 roku. W 2008 roku Muszyna stała się również centrum turystyki zimowej i narciarskiej poprzez  połączenie z systemem 10 wyciągów narciarskich z ośrodkiem w Wierchomli Małej.

W południowej części miasta Muszyna,  nad rzeką Poprad usytuowany jest dworzec kolejowy PKP (odjeżdżają pociągi tej samej relacji  co z Krynicy Zdrój dodatkowo jest  nocny pociąg Kraków-Budapeszt). W rynku znajdują się liczne przystanki PKS  i BUS (linie Szczawnik-Muszyna-Krynica-Słotwiny). Przez miasto biegną piękne szlaki turystyczne: zielony (im. Wincentego Pola) z Muszyny, przez Jaworzynę Krynicką, w kierunku Wysowej oraz żółty – z Wojkowej, przez Muszynę, Szczawnik, do Żegiestowa. Dodatkowo miłośnicy turystyki rowerowej mogą przemierzać po terenach Muszyny na swoich jednośladowcach podziwiając piękno regionu. Zimą do Muszyny przybywają miłośnicy narciarstwa biegowego aby zmierzyć się z terenami górskimi.

17 lipca 2010 roku nastąpiło oficjalne otwarcie CENTRUM REKREACYJNO-SPORTOWEGO IM. WALDEMARA SERWIŃSKIEGO usytuowanego przy Alei Zdrojowej w Muszynie.

Basen zaprasza zarówno dzieci jak i dorosłych.

Muszyna obecnie przezywa intensywny rozwój turystyki, stała się alternatywą dla zatłoczonej Krynicy i znudzonych miłośników gór coraz częściej zamieniających Zakopane na niepoznane tereny Muszyny i okolic.