Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska wille jest najszybciej rozwijającą się wsią, której szukać można na terenie województwa małopolskiego. Wieś usytuowana jest w okolicy Nowego Targu i Zakopanego. Znajdujące się z pobliżu pasma górskie to Polskie oraz Słowackie Tatry.

Białka, leżąca w gminie Bukowina Tatrzańska, od wielu lat jest znaną i docenianą przez licznych turystów miejscowością wypoczynkową, zapewniającą udany wypoczynek zarówno latem, jak i zimą. Z tego względu to właśnie ta wieś nazywana jest najbogatszą na Podhalu.

Specyficzny wysokogórski klimat, który sprzyja długiemu zaleganiu pokrywy śnieżnej, przyczynił się do powstania wielu kolei linowych oraz stoków narciarskich na terenie wsi. Jest tu również wiele tras górskich, które są tłumnie odwiedzane latem.

Jeśli dalej masz wątpliwości, które nie pozwalają Ci spokojnie udać się do Białki Tatrzańskiej, opowiem Ci o kuchni regionalnej. Udając się do jakiejkolwiek knajpki na terenie Białki Tatrzańskiej, w proponowanym menu, znajdziemy niewątpliwie takie potrawy jak na przykład kwaśnica, moskol, pstrąg, placek po zbójnicku czy też szaszłyk barani. Nie można również wyjechać z Podhala bez skosztowania, samodzielnie przyrządzanych przez tamtejszych mieszkańców, oscypków.

Nie zwlekaj dłużej. Wybierz się do Białki!