Gospodarstwo Agroturystyczne Ewa Walker

Jaśkowo 5
12-200 Pisz

Zapraszamy Państwa serdecznie do całorocznego gospodarstwa agroturystycznego usytuowanego pod lasem w sercu Puszczy Piskiej, w niewielkiej miejscowości Jaśkowo k. Wiartla (ok. 800m) – przeznaczonego na pobyt dla 13-14 osób. Nasze gospodarstwo (ok. 8ha) umiejscowione jest w pobliżu jeziora Wiartel (stanowiącego tzw. łowisko specjalne) nad rzeką (dawny młyn wodny) oraz prywatnym zarybionym stawem (karp, szczupak, karaś, płoć, ukleja, lin), w bardzo spokojnej, malowniczej okolicy. Mejscowość leży mniej więcej w środku pomiędzy dwoma miastami – Ruciane-Nida i Pisz z dala od uczęszczanych tras.

Do Państwa dyspozycji czynne przez cały rok pokoje gościnne 2, 3 i 4 osobowe. Znajdują się po przeciwnej stronie domu gospodarzy z osobnym wejściem. Nasze pokoje są bardzo bogato wyposażone, eleganckie meble pokojowe, wygodne łóżka, telewizor, czajnik bezprzewodowy, komplet naczyń lodówka, łazienka z umywalką. WC oraz prysznicem.

Dla naszych gości przygotowaliśmy również duży salon wypoczynkowy z telewizorem, oraz kominkiem. Z okien rozciągają się malownicze widoki na pobliski krajobraz. Naszym gościom udostępniamy kompleksowo wyposażony aneks kuchenny oraz przestrzenne łazienki z pełnym węzłem sanitarnym.

Na terenie naszej, pełnej zieleni i kwiatów posesji można również wspaniale wypoczywać. Przygotowaliśmy dla gości, huśtawkę, meble ogrodowe, grill murowany miejsce na ognisko, miejsce do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz suszarnię grzybów. Dla dzieci, piaskownica. Zapewniamy wspaniałą rodzinną atmosferę oraz odpowiednio ciepły klimat sprzyjający wypoczynkowi. Na terenie zamkniętym można zaparkować samochody. Istnieje możliwość wędkowania na prywatnym zarybionym stawie

Posesja znajduje się przy lesie (Puszcza Piska), nad rzeczką i stawem rybnym, niedaleko jeziora Nidzkiego (ok.800m) ze strefą ciszy (rezerwat Jezioro Nidzkie). Nad jeziorem kąpielisko niestrzeżone, pomost wędkarski (u gospodarzy można wynająć sprzęt pływający) Bar, restauracja znajduje się w odległości ok.800m w miejscowości Wiartel Duży; Najbliższy sklep spożywczy ok. 800m; Stacja beznynowa w Piszu – ok.9km.
W Piszu warto zobaczyć jedną z największych w Polsce kolejowych wież ciśnień. Wieża wraz ze stacją pomp oraz znajdującą się na peronie ostatnią pompą wodną są pozostałościami stacji kolejowej powstałej na początku XX wieku.

Będąc w Piszu warto wpaść do Muzeum Ziemi Piskiej, żeby obejrzeć piękną myśliwską ławę. Mebel jest zdobiony ornamentami florystycznymi i faunistycznymi oraz scenami myśliwskimi. Poręcze wieńczą głowy gryfów. Jak twierdzą pracownicy muzeum, na zęby gryfów muszą uważać dziewice, paszcza gryfa może zatrzasnąć się na nieopatrznie włożonym w nią palcu niewiasty.
Z placu przed muzeum jest dosłownie krok nad Pisę, gdzie na przystani czeka na turystów niewielki statek, który zabierze chętnych w rejsy po jeziorach Roś, Seksty czy Śniardwy. Odpoczywając w Piszu nad jeziorem Roś warto zdecydować się na spływ Pisą.

Pisz noclegi, Pisz noclegi domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.