Noclegi w Karpaczu

Karpacz to znane i cenione przez turystów miasto Dolnego Śląska jest noclegi w Karpaczu Liczne zabytki miasta przyciągają z roku na rok coraz większą liczbę gości. Karpacz jest górską miejscowością, odwiedzaną tłumnie przez turystów zarówno latem, jak i zimą. Znaleźć tu można mnóstwo atrakcji. Większości przyciąga gości do Karpacza w okresie zimowym, to doskonale przygotowane wyciągi i trasy narciarskieBiały Jar Winterpol, Stacja Narciarska pod Wangiem oraz Kompleks Narciarski Śnieżka, Kolorowa czy Karpatka.

Atrakcje Karpacza

Najsłynniejsza jest Świątynia Wang z XIII wieku. Znana jest Śnieżka, która jest najwyższym szczytem Karkonoszy i Sudetów. Karpacz noclegi blisko centrum to oferta na każdą kieszeń, a w mieście są Muzeum Zabawek, Klocków Lego czy Karkonoskie Tajemnice. Dla narciarzy noclegi blisko wyciągu Karpacz to doskonała baza. Wiele obiektów noclegowych ma swoje wypożyczalnie, przechowalnie oraz suszarnie sprzętu narciarskiego. Ponad to noclegi Karpacz wybierają miłośnicy górskich szlaków. Miłośnicy białego szaleństwa chętnie udają się na Kopę, znajduje się tam największa stacja narciarska pod Śnieżką. Można wypożyczyć sprzęt, uczyć się pod okiem instruktora i dobrze zjeść. Z kolei latem, zjazd torem saneczkowym i liczne atrakcje dla dzieci czeka na noclegi w Karpaczu Ciekawą atrakcją jest także Zapora na Łomnicy. Przez miasto i jego okolice przebiegają liczne szlaki turystyczne a różnych stopniach turystycznych. Karpacz noclegi stanowi doskonałą bazę wypadową na pobliskie atrakcje o każdej porze roku.

Warto zobaczyć także

  • Zwierzęta Karkonoszy  przy ulicy Konstytucji 3-go Maja umieszczone zostały figury zwierząt. Rzeźby zostały wykonane ręcznie, z blachy.
  • Młyn Miłości przy ulicy Karkonoskiej znajduje się miniaturowy młyn, stanowiący pamiątkę po stojącym niegdyś w tym miejscu prawdziwym młynie
  • Dziki wodospad na Łomnicy przy dolnej stacji wyciągu na Kopę znajduje się dziki wodospad,
  • Punkt anomalii grawitacyjnej – na ulicy Strażackiej, mozna zaobserwować dziwne zjawisko, które przeczy prawom fizyki pojazdy zostawione na jałowym biegu toczą się pod górę.