Kazimierz Dolny jest miastem, którego nazwa nikomu nie jest obca

Kazimierz Dolny jest miastem, którego nazwa nikomu nie jest obca. Kazimierz od ponad 20 lat ma tytuł Pomnika Historii dzięki swojej bogatej historii, wspaniałej architekturze oraz krajobrazowi ze średniowiecznym układem urbanistycznym. Jest to miejscowość, którą wielu chwali za walory turystyczne i wypoczynkowe. Kazimierz Dolny noclegi dzięki swojej popularności niezwykle rozwinięta jest tu baza noclegowa oraz gastronomiczna.

W Kazimierzu po wejściu na Basztę, ruiny zamku lub też Górę Trzech Krzyży zobaczyć Kazimierz Dolny tanie noclegi można jak człowiek potrafi zharmonizować się z naturą poprzez zabudowę miasta wkomponowaną w otaczający, naturalny krajobraz.

W okolicach miasta przyroda rozwija się niezwykle pięknie dzięki Kazimierskiemu Parkowi Krajobrazowemu obejmującemu teren całej gminy. Na jego obszarze wytyczone są zachęcające do wypraw szlaki turystyczne oraz trasy rowerowe o zróżnicowanych stopniach trudności. Na spacery polecane są wąwozy rozrzucone wokół miasteczka, nad Wisłą podziwiać można piękne widoki, natomiast osoby bardziej aktywne mogą próbować pokonać wymagające Kamieniołomy, gdzie potrzebna jest wytrzymałość i siła. Ponadto czekają tu takie atrakcje jak spływy kajakowe, loty balonem oraz rejsy statkami po Wiśle.

Noclegi Kazimierz Dolny centrum ciekawostką jest, że przez cały rok odbywa się tutaj nocne zwiedzanie miasta. Takie zwiedzanie na pewno będzie interesującym przeżyciem dla wielu turystów dzięki przewodnikom, którzy potrafią wprowadzić magiczny klimat opowieściami o historii Kazimierza, jego zabytkach oraz legendach.