Najpopularniejsze szlaki, atrakcje dla rodzin z dziećmi oraz co warto zwiedzić w Piwniczna-Zdroju

Szlak na Wielką Bukową (Czertezik) – jest to jedna z najwyższych gór Beskidu Sądeckiego. Szlak prowadzi przez malownicze lasy i wzniesienia, a na szczycie można podziwiać piękne widoki na okolicę.

Szlak na Jaworzyny Krynickie – to popularny szlak górski, który prowadzi na jedno z najbardziej charakterystycznych wzgórz Beskidu Sądeckiego. Na szczycie znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się imponujący widok na Tatry, Pieniny i Gorce.

Szlak na Radziejową – jest to najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego. Trasa prowadzi przez malownicze tereny, w tym lasy i łąki, a na szczycie można podziwiać panoramę górską.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Piwnicznej-Zdroju to:

Park Zdrojowy – piękny park zdrojowy, w którym można spacerować, korzystać z placów zabaw dla dzieci, a także wypocząć na ławeczkach i cieszyć się przyrodą.

Park linowy – dla aktywnych rodzin, park linowy w Piwnicznej-Zdroju oferuje wiele tras i przeszkód, które zapewnią rozrywkę i radość dla dzieci i dorosłych.

Baseny termalne – Piwniczna-Zdrój posiada baseny termalne, które są idealne dla rodzin. Dzieci mogą cieszyć się kąpielami w ciepłej wodzie, zjeżdżalniami i innymi atrakcjami wodnymi.

Co warto zwiedzić w Piwnicznej-Zdroju:

Pijalnia wód mineralnych – to miejsce, gdzie można skosztować i zakupić znane lokalne wody mineralne. Pijalnia oferuje również możliwość odbycia leczniczych inhalacji.

Kościół parafialny pw. Świętego Marcina – piękny neogotycki kościół z interesującymi detalami architektonicznymi. Warto zobaczyć jego wnętrze i podziwiać rzeźby i malowidła.

Muzeum Przyrodnicze – miejsce, w którym można poznać bogactwo przyrody regionu. Muzeum prezentuje wystawy poświęcone faunie, florze i geologii Beskidu Sądeckiego.

Willa „Konopka” – piękna willa z charakterystyczną drewnianą architekturą, która jest jednym z symboli Piwnicznej-Zdroju. Obecnie pełni funkcję pensjonatu, ale warto zobaczyć ją na zewnątrz.