Wakacyjna Scena Bluesa w sierpniu

Koncerty, które odbywają się w Zajeździe Piastowskim w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa to nie lada gratka nie tylko dla fanów bluesowych brzmień, ale dla wszystkich, którzy chcą spędzić piątkowe wieczory w towarzystwie muzyki na najwyższym poziomie. Kazimierz Dolny noclegi zaprasza.

Zobacz także

  • Sierpniowy blues
  • Kazimierska Wakacyjna Scena Bluesa
  • Blues w Zajeździe Piastowskim
  • Wakacyjna Scena Bluesa

Trzy sierpniowe weekendy, trzy niesamowite spotkania z muzyką. Organizatorzy Wakacyjnej Sceny Bluesa zadbali o różnorodność koncertów, co gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Fani bluesa będą mogli rozkoszować się świetnymi wykonaniami, a tym, którym ten gatunek muzyczny jest obcy rozkochać się w cudownych brzmieniach rodem z południa USA.

Już 1 sierpnia wystąpi zespół Highway, który w swoich utworach łączy rock lat 70 – tych, bluesa, boogie, a czasem nawet i muzykę country. Efektywne połączenie tych stylów muzycznych w niepowtarzalną mieszankę gwarantuje „przejażdżkę” na najwyższych obrotach. Zespół powstał w czerwcu 2001, nagrał 3 płyty studyjne i koncertowe DVD na 10-lecie zespołu.

Dwa tygodnie później, w sobotę, 16 sierpnia usłyszymy inne dwie propozycje muzyczne. Tego wieczoru na Wakacyjnej Scenie Bluesa wystąpią Łukasz Jemioła oraz zespół Levi.

Łukasz Jemioła pochodzi z Limanowej, mieszka w Lublinie. Interesuje się głównie muzyką ludową – amerykańską oraz polską, szczególnie folklorem miejskim. Gitarzysta, wokalista – samouk. Używa techniki fingerpicking. Laureat kilku konkursów piosenki autorskiej.

Po występie nietuzinkowego wokalisty usłyszymy zespół Levi, którego członkowie poznali się dość nietypowo – za pośrednictwem jednego z muzycznych portali internetowych. Wspólnym mianownikiem, który ich połączył, był Kraków i oczywiście blues. Levi jako zespół w pełnym składzie zadebiutował w 2013 r. na Galicja Blues Festival. Już ich pierwszy występ okazał się zarazem ogromnym sukcesem, gdyż zwyciężyli we wszystkich kategoriach, a także otrzymali zaproszenie na prestiżowy festiwal Sziget w Budapeszcie. W ich wykonaniu oprócz bluesa można usłyszeć również elementy soulu, funku, jazzu i gospel.

Ostatnią propozycją, którą przygotowali organizatorzy Wakacyjnej Sceny Bluesa jest występ Magdy Piskorczyk 29 sierpnia.