Wystawa „Mikołaj Kopernik – Mieszkaniec Zamku Olsztyńskiego”

Nowa, zmodernizowana wystawa została otwarta w grudniu 2013 i można będzie ją zobaczyć przez 2014 rok (poniżej miesiące i godziny otwarcia). Giżycko noclegi zaprasza.

Rok 2013 był obwołany w województwie warmińsko-mazurskim Rokiem Kopernikowskim. W tym roku bowiem przypadała 540. rocznica urodzin i 470. rocznica śmierci astronoma. Przez cały rok odbywały się imprezy i konferencje związane z astronomem.

Stara wystawa została zastąpiona nową, zmodernizowaną. Na wystawie pojawiły się multimedialne, dotykowe ekrany. Są one bardzo proste w obsłudze.

Również obok najcenniejszej pamiątki związanej z astronomem, czyli tablicy astronomicznej, znajduje się ekran, który wyświetla multimedialną prezentację. Na innych ekranach można zobaczyć wizerunki Mikołaja Kopernika, salę administratora z jego czasów  oraz jak wyglądał olsztyński zamek w początkach jego budowy.

Ekspozycja pokazuje uczonego jako lekarza, administratora, ekonomistę i matematyka
Zainstalowano również nowe oświetlenie, które podkreśla sklepienie kryształowe, znajdujące się w pomieszczeniach w których mieszkał i pracował uczony.