Noclegi w Zakopanem
Zakopane jest to miasto znajdujące się w południowej Polsce, w województwie małopolskim i jest siedzibą powiatu tatrzańskiego.
Zakopane noclegi znajdują się w bezpośrednim otoczeniu Tatr o charakterze turystycznym i wypoczynkowym, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski.
Będąc w Zakopanem możemy się wybrać do Muzeum Stylu Zakopiańskiego, które mieści się w Willi „Koliba” w Zakopanem. Jest to pierwszy budynek w stylu zakopiańskim, wzniesiony według projektu Stanisława Witkiewicza. Kolejnym obiektem, który koniecznie trzeba zobaczyć jest Wielka Krokiew, która jest największą skocznią narciarską w Polsce. Miliony turystów korzysta również z kolejki linowej na Kasprowy Wierch i Gubałówkę.
Zakopane noclegi centrum największymi atutami obiektów jest bez wątpienia świetne położenie w centrum Zakopanego. Zakopane noclegi z wyżywieniem serwująca pyszne dania kuchni regionalnej i nie tylko oraz komfortowe pokoje. Jest to wspaniałe miejsce na wypoczynek zarówno dla narciarzy, jak i zwolenników pieszych wędrówek po szlakach górskich.
W granicach administracyjnych Zakopanego znajduje się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego.Między nimi znajdują się przełęcze – Giewoncka Przełęcz ze żlebem Kirkora między Wielkim i Małym Giewontem, Kondracka, do której opadają południowe zbocza Wielkiego Giewontu i Wielki Upłaz, w który wtapiają się południowe zbocza Długiego Giewontu.
Dodatkowo między Wielkim i Małym Giewontem można dostrzec kolejną – Szczerbę o wysokości 1823 m. Ilość przełęczy na Giewoncie sprawia, że jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych szczytów po polskiej stronie Tatr. Giewont jest szczytem znajdującym się na wysokości 1894 metrów w Tatrach Zachodnich. Masyw składa się z trzech części – Wielkiego Giewontu (1894 m), Małego Giewontu (1728 m) i Długiego Giewontu (1876 m), co daje razem długość 2,7 km.
Giewont położony jest na terenie TPN między czterema dolinami – Bystrej, Małej Łąki, Kondratową oraz Strążyską. Wejście na szczyt możliwe jest od strony południowej, zbocza północne są niedostępne.
Na szczycie Giewontu znajduje się krzyż o wysokości piętnastu metrów. Krzyż, jako obiekt pielgrzymek ściąga w to miejsce ludzi z całej Polski.